(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-11-16 23:21

Transport auta Lublin - Września woj. wielkopolskie (Nr 1405272)

Marka i model:

Audi A4 B6 Avant

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 427.90 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Lublin, 20-571, Agatowa, 11

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Września, 62-300, Pogodna, 4

Termin elastyczny