(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-11-14 22:32

Transport Auta NIEMCY-POLSKA (Nr 2156046)

Transport Auta NIEMCY-POLSKA

Marka i model:

Bmw 3

Waga w kg (łączna):

1250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 931.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hürth

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Termin elastyczny