(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport auta osobowego z Berlina do Krakowa (Nr 264177)

Marka i model:

Opel Corsa C

Budżet zlecenia [zł]:

700

Dystans: 654.10 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Oranienburg, 16515

Od 30 mar 2015 do 3 kwi 2015

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków, 31-853

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.