(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Transport auta wyprawowego na lawecie lub w kontenerze do Mongolii i z powrotem (Nr 5675031)

Marka i model:

Mitsubishi Delica

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7376.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 1 kwi 2020 do 20 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Mongolia, Ułan Bator, Ułan Bator

Od 20 kwi 2020 do 25 kwi 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.