(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-08-24 22:38

Transport auta z Birmingham UK do Zduńska Wola PL

(Nr 984852)

Marka i model:

Nissan Elgrand

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1730.60 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Redditch, Wielka Brytania, B97 6HL

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Zduńska Wola, 98-220

Od 25 sie 2016 do 7 wrz 2016