(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 09:32

Transport autka (Nr 2743760)

Marka i model:

Peugeot 205

Waga w kg (łączna):

900.00

Dystans: 1380.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hemse, 623 50, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemodlin, 49-100, Polska

Termin elastyczny