(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-31 10:35

Transport BMW e36

(Nr 2248785)
Transport BMW e36

Marka i model:

BMW E36 2.0i Cabrio

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1509.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Rugby, Wielka Brytania

Od 16 mar 2018 do 17 mar 2018

Adres i termin dostawy

Wołów, 56-100, Polska

Od 23 mar 2018 do 24 mar 2018