(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-05-25 15:13

Transport/Doładunek Gniezno PL - Rakowiec PL (Nr 2750236)

Transport/Doładunek    Gniezno PL - Rakowiec PL

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

400.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 209.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przetransportowania mały towar, który nie potrzebuje zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia całej powierzchni, wtedy użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest stosowne. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar przekracza 3,5 tony i inne maszyny spełniające kryteria ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Wypada również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać opakowanie. Istotna bywa także informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Zasadniczą informacją może być również termin realizacji transportu.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Gniezno, 62-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Cicha 8, Rakowiec, 82-500, Polska

Termin elastyczny