Transport einer Vespa nach Österreich (Nr 5425914)

Marka i model:

Vespa PX 125

Waga w kg (łączna):

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 961.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Salzburg, Zell Am See

1 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.