Transport Ferrari do Włoch z Polski (Nr 6534585)

Waga Sztuk:
Ferrari F430 1 Gen. (2004 - 2009) Coupe 2-Drzwiowy
Długość
451 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
119 cm
ok. 1450 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1450 kg
Dystans: 1747 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 20 wrz 2020 do 20 paź 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 20 wrz 2020 do 20 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.