(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

TRANSPORT FIAT UNO, NISSAN SUNNY x 2 (Nr 7619106)

Waga
Sztuk
TRANSPORT FIAT UNO, NISSAN SUNNY
Długość
400 cm
ok.
1000 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2000 kg
Dystans
2318 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Notios Tomeas Athinon, Alimos

Od 7 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Pruszków

Od 7 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.