(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport Hyundai Santa Fe z Belgii do Dorohusk (Nr 4847566)

Marka i model:

Hyundai Santa Fe

Waga w kg (łączna):

1938.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1557.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Dilbeek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Dorohusk-Osada

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.