(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2016-11-01 10:16

transport jachtu do Słowenii - Lucija

(Nr 1323492)
transport jachtu do Słowenii - Lucija

Długość [m]:

9,2

Szerokość [m]:

3,0

Wysokość [m]:

3,5

Waga w kg:

4380.00

Dystans: 1275.80 km

Informacje dodatkowe:

Jacht żaglowy Janmor 31 wersja kilowa

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Aby otrzymać najlepszą wycenę za transport jachtu, należy podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Znajomość wymiarów żaglówki pomoże firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę i spełnić formalne zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

    W sytuacji, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze jachtu jest istotna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszystkie elementy, które zostały zostawione na jachcie powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu jachtu
    Ceny transportu jachtu związane są głównie od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy transporcie żaglówki na trasie uiszczono kwotę 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin, 70-008

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Słowenia, Lucija

Termin elastyczny