(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport kajaka (Nr 7274833)

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

34

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Mielec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Białkowo

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej przewozi się na dachu auta, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalne mocowania. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, można wyłożyć miękki materiał na belkach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naciągniętych taśm z osłoniętymi zapięciami. W momencie samodzielnego transportu kajaka, auto trzeba odpowiednio oznakować. Regulamin drogowy nie zezwala na to, aby bagaż wychodził na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien również wystawać z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony ładunek znakujemy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. W przypadku, kiedy ładunek odstaje z tyłu do oznaczenia stosuje się czerwone i białe znaki. Innym sposobem do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej rozwagi, z tego powodu warto zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie transportowej, która zadba o bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależny jest od ilości przewożonych sztuk, a także wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka znajduje się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za przewóz kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 zł. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa kosztowało 220 PLN.