(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Łodzie, Kajaki Dodano: 2018-04-28 13:09

Transport kajaka, Kamienna Góra - Iława (Nr 2640996)

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

0.63

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

24.00

Budżet zlecenia [zł]:

450

Dystans: 599.00 km

Transport kajaków

    Kajaki często przewozi się na dachu samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować dodatkowe uchwyty. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, opłaca się położyć gąbczasty materiał na mocowaniach bagażnika na przykład podkładkę z gąbki. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naprężonych pasów z osłoniętymi zapięciami. W trakcie osobistego transportu kajaka, auto trzeba właściwie oznaczyć. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby ładunek wychodził na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien także wystawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, kiedy bagaż wychodzi z tyłu do oznaczenia używa się białe i czerwone znaki. Inną metodą do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

    Transport kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tego powodu opłaca się zlecić transport specjalistycznej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez uszkodzenia ładunek.

Cena transportu kajaka

    Koszt przewozu kajaka zależny jest od ilości przewożonych egzemplarzy, a także wpływ na to ma trasa od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka znajduje się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za przewóz kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 PLN. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 złotych.

Adres i termin nadania

Nadrzeczna 3, Janów, 42-253, Polska

29 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Jana III Sobieskiego 100A, Dół, 00-764, Polska

30 kwi 2018