(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2016-11-29 08:50

Transport kontenera

(Nr 1468092)
Transport kontenera

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2,5

Wysokość [m]:

2,5

Waga w kg:

5000.00

Typ usługi:

Kompleksowa usługa: transport, załadunek i rozładunek

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 32.70 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie używane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica może być również przewożona na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

    Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy sprzęt, który ułatwia umocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki najczęściej transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

    Rozpowszechnionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, często określany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować blisko 10 europalet. Pojemniki te na ogół wykorzystuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

    Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów wymiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników używa się przy przewożeniu surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Gatunek kontenera „flat rack” stosowany jest w transporcie towarów wielkich i ciężkich towarów. Ten typ pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają otwierane boki i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki z obudową.

Cena przewozu kontenera

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od gabarytów i typu transportowanego towaru, trasy oraz szczególnych elementów, które przewoźnik musi wykonać podczas transportu.

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Aleksandrów Łódzki, 95-070, Warszawska

Od 1 gru 2016 do 3 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź, 92-701, Rataja

Od 1 gru 2016 do 3 gru 2016