(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport łazika UAZ 469B (Nr 5574103)

Marka i model:

UAZ 469B

Waga w kg (łączna):

1550

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 826.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Wysogotowo

Od 9 gru 2019 do 15 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Winnenden

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.