(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport małego kajaka z Niemiec do Polski (Nr 7254145)

Długość [m]:

2.8

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

23

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 888.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Schacht-Audorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Brodnica

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej przewozi się na górze auta, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować dodatkowe mocowania. Żeby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka w trakcie jazdy, opłaca się położyć elastyczny materiał na belkach bagażnika np. podkładkę z gąbki. Kajaki kładzie się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi wiązaniami. W momencie osobistego przewozu kajaka, auto powinno się odpowiednio oznakować. Regulamin drogowy nie zezwala na to, aby bagaż odstawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien także wychodzić z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje specjalnej ostrożności, z tej przyczyny opłaca się zlecić transport specjalistycznej firmie, która zadba o dobre mocowanie, należyte oznakowanie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma trasa od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka znajduje się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 zł. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 złotych.