(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-29 02:36

Transport moto

(Nr 1467822)
Transport moto

Marka i model:

YAMAHA Xtz 1200 z

Waga w kg:

280.00

Dystans: 0.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Chiny, Hong Kong

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Filipiny, Cebu

Termin elastyczny