(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport moto Pila > Krakow (Nr 1005592)

Transport moto Pila > Krakow

Marka i model:

Derbi Mulhacen 125

Waga w kg (łączna):

111

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 488.90 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Piła, 64-920, Garczynskiego, 3

Od 30 sie 2016 do 4 wrz 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Klucze, 32-310, Domaniewice , 15

Od 30 sie 2016 do 4 wrz 2016


Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.