(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2012-07-23 13:45

Transport Motocykla

(Nr 145189)

Marka i model:

Yamaha Fazer FZ6

Waga w kg:

190.00

Dystans: 1613.20 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

984 zł

oferta wybrana

Szczegóły oferty:

Data oferty:

23-07-2012, 13:56

Załadunek możliwy w terminach:

od 2012-07-25 do 2012-10-31

Czas transportu (dni):

3

Sposób transportu:

samochód osobowy

Opis oferty:

Witam, chętnie podejmę się realizacji zlecenia, wystawiam FV.

Cena (zawiera VAT): 984 zł

Wiadomości:

Bezpieczny transport Akceptując ofertę poprzez Clicktrans.pl zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki. Pamiętaj, że transakcje zawierane bez akceptacji oferty nie są bezpieczne. Więcej informacji >

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Nova Milanese, Don carlo mezzenica, 4

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn, 10-900, Murzynowskiego, 5

Termin elastyczny