(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport motocykla (Nr 5578687)

Marka i model:

Junak M10

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 323.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Tryńcza

12 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

13 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.