(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport motocykla (Nr 6442527)

Marka i model:

Ducati Panigale

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 555.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Chojnice

13 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sandomierz

19 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.