(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 19:35

Transport motocykla Honda CBR 125 na trasie Prittriching - Zielona Góra (Nr 2418364)

Marka i model:

CBR 125

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 706.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Prittriching, 86931, Niemcy

Od 26 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Zielona Góra, Polska

Od 26 lut 2018 do 28 lut 2018