(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport motocykla Honda CRf 450 na trasie CAP 47039 - 67100 Nowa Sól (Nr 5774411)

Marka i model:

Honda CRF 450

Waga w kg (łączna):

110

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1331.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romania, Savignano Sul Rubicone

Od 25 sty 2020 do 2 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Nowa Sól

Od 25 sty 2020 do 2 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.