(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-02 14:21

Transport motocykla Warszawa - Szczecin (Nr 1330482)

Transport motocykla Warszawa - Szczecin

Marka i model:

Suzuki

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 572.30 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 5 lis 2016 do 16 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, szczecin

Od 5 lis 2016 do 16 gru 2016