(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-09-15 19:25

Transport motocykla z CREWE do WROCŁAWIA

(Nr 1096572)

Marka i model:

Honda CBR

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 1686.20 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

     Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Crewe, CW1 3LR

Od 15 wrz 2016 do 20 wrz 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław, Radwanice

Od 17 wrz 2016 do 26 wrz 2016