(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport motocykli (Nr 2689000)

Marka i model:

Motocykle własnej produkcji:)

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 312.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Tryńcza

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.