(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 14:17

Transport, nissan Primastar

(Nr 2338968)
Transport, nissan Primastar

Marka i model:

Nissan Primastar

Waga w kg (łączna):

1905.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1499.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Stavanger, Norwegia

15 lut 2018

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny