(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 09:53

transport of a Chevrolet Astro van

(Nr 2649300)
transport of a  Chevrolet Astro  van

Marka i model:

Chevrolet Astro van

Waga w kg (łączna):

2230.00

Dystans: 879.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kopenhaga, 1357, Dania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Antwerpia, 1060, Belgia

Termin elastyczny