(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport okien do Belgii (Nr 161593)

Transport okien do Belgii

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

2.65

Waga w kg (łączna):

1500

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Okna i drzwi pcv

Dystans: 1354.60 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Wiśniowa, 32-412, Kobielnik

Od 26 lut 2013 do 7 mar 2013

Adres i termin dostawy

Belgia, Montigny-le-Tilleul, 6110, Avenue des Pommiers

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przewiezienia mniejszy ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej płaszczyzny, wówczas wybranie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – waga i gabaryty. Powinno się również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, wypada opisać ładunek. Ważna jest również informacja w tematyce usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją może być także termin wykonania usługi.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.