(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport okien z Polski do Irlandii (Nr 288363)

Transport okien z Polski do Irlandii

Dystans: 2451.50 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Jasło, 38-200

Od 30 lip 2015 do 6 sie 2015

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dungarvan co. waterford, wd01

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych należy z wyprzedzeniem rozpatrzeć możliwość ochronienia przesyłki – w takich okolicznościach nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń pakunku warto wypełnić elastycznymi elementami zabezpieczającymi. Przedmiot bezpiecznie będzie zawinąć w folię stretch – w szczególności swoje zainteresowanie należy poświęcić przedmiotom pękającym i pamiętać, żeby zapełnić puste przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz ochronienia rzeczy folią, decydujące jest także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudła.

    Jeżeli przewozimy duże szklane przedmioty np. szklane półki, to wypadałoby ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element zawijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym napisem.

    Małe szklane przedmioty przykładowo kieliszki, butelki dobrą praktyką jest owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W dalszym kroku układamy je w pudle w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W ten sam sposób układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, np. żyrandole czy monitory, można wykorzystać dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, przykładowo bluzki lub szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów łatwo tłukących się uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, trasy i terminu przewiezienia paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, kiedy życzymy sobie zastosowania specjalnych materiałów ochraniających (jeżeli życzymy sobie, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 PLN.