(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

transport opla Meriva z Hamburg Niemcy do Lipno k/Leszna (Nr 605662)

transport opla Meriva z Hamburg Niemcy do Lipno k/Leszna

Marka i model:

opel meriva

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Dystans: 582.30 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, 21149

Od 3 cze 2016 do 8 cze 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Lipno, 64-111

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.