(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport Pieska, Yorkshire Terrier 4 kg, Skepe - Crawley (Nr 244293)

Transport Pieska, Yorkshire Terrier 4 kg, Skepe - Crawley

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 1568.10 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Skępe, 87-630

Od 8 gru 2014 do 15 gru 2014

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Crawley, rh11 8qq

Od 9 gru 2014 do 17 gru 2014


Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.