(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-05-25 14:10

Transport Rakowiec PL - Duszniki-Zdrój PL (Nr 2749984)

Transport Rakowiec PL - Duszniki-Zdrój PL

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

0.10

Wysokość [m]:

0.10

Waga w kg (łączna):

15.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Drągi drewniane, 10 szt., długość 3m, średnica 10cm

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 599.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia niewielki ładunek, który nie potrzebuje użycia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zajęcia dużej powierzchni, wówczas wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przewyższa 3,5 tony i inne maszyny spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Powinno się także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, wypada opisać pakunek. Ważna jest także informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Istotny jest także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zazwyczaj palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Cicha 8, Rakowiec, 82-500, Polska

25 maj 2018

Adres i termin dostawy

Duszniki-Zdrój, 57-340, Polska

25 maj 2018