(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

TRANSPORT SAMOCHODÓW : FORD BRONCO I MERCEDES SL (Nr 4720668)

TRANSPORT SAMOCHODÓW : FORD BRONCO I MERCEDES SL

Marka i model:

FORD BRONCO, MERCEDES

Waga w kg (łączna):

2000.00

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1319.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Tuscany, Lucca

Od 2 sie 2019 do 17 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Mszana Dolna

Od 10 sie 2019 do 17 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.