(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-28 20:59

TRansport samochodu osobowego do Polski

(Nr 1466692)

Marka i model:

Peugeot 407 SW

Waga w kg:

1735.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1974.60 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Sunderland, SR5 5LS, Riddings Road, 24

Od 28 lis 2016 do 22 lut 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Wąbrzeźno, 87-200

Termin elastyczny