(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-28 21:08

TRansport samochodu osobowego do Polski

(Nr 1466792)

Marka i model:

VW Golf IV

Waga w kg:

1350.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1975.40 km

Informacje dodatkowe:

zalezy mi na szybkim transporcie

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Sunderland, SR5 5LS, Riddings Road, 24

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Wąbrzeźno, 87-200, Matejki , 36

Termin elastyczny