(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-11-11 10:57

Transport Samochodu Stockstadt am Rhein do Konstantynowa Lodzkiego (Nr 1376172)

Transport Samochodu Stockstadt am Rhein do Konstantynowa Lodzkiego

Marka i model:

Renault Laguna 3 Grandtour

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 976.20 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Niemcy, 64589, Oberstrasse

Od 11 lis 2016 do 18 lis 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Konstantynów Łódzki

Termin elastyczny