(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 18:19

Transport samochodu terenowego

(Nr 2117022)
Transport samochodu terenowego

Marka i model:

Toyota 4x4

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 220.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Grudziądz, 86-302, Polska

Od 27 paź 2017 do 31 paź 2017

Adres i termin dostawy

Tulce, 63-004, Polska

Od 26 paź 2017 do 3 lis 2017