(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-03-11 19:24

Transport samochodu ze Szkocji do polski

(Nr 361176)

Marka i model:

BMW e46

Waga w kg (łączna):

1310.00

Budżet zlecenia [zł]:

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2512.90 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Pitlochry, PH16 5EA, West moulin road, 19

Od 25 mar 2016 do 4 kwi 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Międzyrzec Podlaski, 21-560, Pogodna, 4

Termin elastyczny