(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-12-07 21:12

Transport Simsona Tarnów- Świebodzin

(Nr 1516472)

Marka i model:

Simson S51

Waga w kg (łączna):

60.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 565.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Tarnów, Burtnicza

Od 7 gru 2016 do 9 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Świebodzin, Glińsk

9 gru 2016