(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2012-10-12 23:31

transport suzuki samurai

(Nr 152121)
transport suzuki samurai

Marka i model:

SUZUKI SAMURAJ SJ413

Waga w kg (łączna):

880.00

Dystans: 588.30 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, KOZUCHOW, 67-120

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Krosno, 38-400, puzaka, 37

Termin elastyczny