(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 13:57

Transport VW Passat (Nr 2417048)

Transport VW Passat

Marka i model:

VW Passat

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 1357.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ghislenghien, 7822, Belgia

Od 27 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Od 27 lut 2018 do 2 mar 2018