(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TRANSPORT Z NIEMIEC - VW CRAFTER - MAXI (Nr 1928198)

Marka i model:

VOLKSWAGEN CRAFTER - MAXI

Waga w kg (łączna):

2200

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 822.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Schwandorf

Od 7 sie 2017 do 19 sie 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Inowrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.