(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-28 20:25

Transportar coche averiado

(Nr 1466532)
Transportar coche averiado

Marka i model:

Mitshubichi Pajero

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 970.80 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

España, Orgañá

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

España, Grandas de Salime

Termin elastyczny