(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 08:18

Transportar un c1 (Nr 2743436)

Transportar un c1

Marka i model:

C1

Waga w kg (łączna):

790.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 992.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Es, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sevilla, Hiszpania

Termin elastyczny