(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Transporte (Nr 6073057)

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

50

Liczba sztuk:

1

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 965.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, País Vasco/euskadi, España

Termin elastyczny


Transport sprzętu sportowego

Sprzęt treningowy to maszyny, które najczęściej znajdują się na siłowni – orbitreki, przyrządy do ćwiczeń. Za sprzęt treningowy uznaje się także przykładowo: narty, deski snowboardowe, sprzęt golfowy, łyżworolki, sprzęt do gry w kręgle, sprzęt spadochroniarski. W dużo przypadkach sprzęt sportowy jest nielekki oraz niełatwo przetransportować go samemu.

Sprzęt sportowy powinien być należycie popakowany i osłonięty w trakcie transportu. Najlepiej będzie wykorzystać oryginalne pudła. Gdy sprzęt może łatwo ulec defektowi, bezpiecznie jest zastosować do zabezpieczenia takie materiały jak: pudełka, styropian, folię stretch czy taśmy pakowe. W przypadku, kiedy sprzęt składa się z dużej liczby elementów, należy go rozmontować oraz osłonić wszystkie części oddzielnie - głównie, gdy mamy do czynienia z kruchymi, ruchomymi elementami. Sprzęt treningowy musi być nieruchomy wewnątrz opakowania – zadbajmy więc o to, żeby luźne przestrzenie w skrzyni zapełnić gazetami czy też folią bąbelkową. Przedmioty nie mogą przesuwać się wewnątrz skrzyni.

Na koszt przewozu sprzętu treningowego ma wpływ odcinek pomiędzy miejscem załadunku, a adresem rozładunku sprzętu, ciężar i gabaryty, a także ilość sztuk potrzebnych do przewiezienia. Przykładowo, za przewóz sztangi olimpijskiej z ławeczką na trasie Mięków - Raszków kosztowało 160 PLN. Transport orbitreka z Niemiec do Tarnowskich Gór to wydatek rzędu 200 zł. Za przewóz wózka sportowego na trasie Nowy Ochędzyn – Koleczkowo kosztował 250 PLN.