(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 20:16

transporte de moto (Nr 2747000)

transporte de moto

Marka i model:

BMW K 1200 GT

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 868.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sevilla, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Llanes, Hiszpania

Termin elastyczny