(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Transportin de 45x 35 por 30 cmt con pájaros en el interior. (Nr 4917250)

Transportin de 45x 35 por 30 cmt con pájaros en el interior.

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 1574.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

17 wrz 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.